Nyheder om dansk og international svømning

Tune IF Svømning søger svømmeskoleleder

28. august 2018, AF Jon Langberg

Tune IF søger en svømmeskoleleder til Tune og Ishøjs svømmeskole. Du kan læse mere om jobbet herunder, eller i klubbens jobopslag.

Tune IF Svømning søger svømmeskoleleder

Vi søger en administrativ leder til Tune & Ishøj’s svømmeskole som gennem empati, indlevelse og professionalisme sikrer medlemsoplevelser i særklasse - og ikke mindst, udviser en proaktiv adfærd som er med til at skabe vækst.

Du bliver svømmeskolens daglige leder og får ansvaret for alle de administrative opgaver der relaterer sig til det at drive en svømmeskole. Derudover bliver du bindeled til svømmehallens personale, GTI, Tune IF Hovedforening og bestyrelsen.

Du kommer til at arbejde tæt sammen med Tune svømmeskoles cheftræner, lederen af Greve svømmeskole, cheftrænerne i GTI samt de mange

frivillige kræfter.

Vores ambition er, i samspil med vores konkurrenceafdeling (GTI), at skabe de bedste rammer og oplevelser for alle vores medlemmer.

Kommenter nyhed