Nyheder om dansk og international svømning

Svøm Slagelse Korsør søger fuldtids cheftræner

3. april 2020, AF Jon Langberg

Den snarlige fusion mellem Slagelse Svømmeklub og Svøm Korsør, Svøm Slagelse Korsør, søger en cheftræner til næste sæson. Du kan læse mere om jobbet herunder, eller i klubbens jobopslag.

SSK søger cheftræner med ansættelse fra 1.august 2020.

Kunne du tænke dig et alsidigt job, hvor du har mulighed for at være med til at forme udviklingen af Svøm Slagelse Korsør? Så er stillingen som cheftræner i Svøm Slagelse Korsør måske noget for dig?

Vi søger en person der har passion for svømning og som ønsker at være med til, at udvikle klubben. Som person skal du være, ihærdig, initiativrig og samarbejdsvillig samt have de rette ambitioner på klubbens vegne.

Vi forventer, at du er en stærk kommunikator da du kommer til at have en stor kontaktflade til forældre, trænere k-udvalgt og bestyrelse. Det er meget vigtigt, at du ser klubben som en helhed og ikke kun som en konkurrenceafdeling. Vi tror på, at en god konkurrenceafdeling skabes igennem et solidt fundament og samarbejde på tværs af de forskellige afdelinger i klubben.

Kommenter nyhed