Nyheder om dansk og international svømning

Svøm Slagelse Korsør søger årgangstræner

6. november 2022, AF Swimnews.dk

Svøm Slagelse Korsør søger en årgangstræner. Du kan læse mere om jobbet herunder, eller i klubbens jobopslag.

Svøm Slagelse Korsør søger årgangstræner med ansættelse snarest og senest fra den 1. januar 2023.

Kunne du tænke dig et alsidigt job, hvor du har mulighed for at være med til at forme udviklingen af Svøm Slagelse Korsør? Så er stillingen som årgangstræner i Svøm Slagelse Korsør måske noget for dig?

Vi søger en person, der har passion for konkurrencesvømning, og som ønsker at være med til at udvikle klubben. Som person skal du være ihærdig, initiativrig og samarbejdsvillig samt have de rette ambitioner på klubbens vegne.

Vi forventer, at du er en stærk kommunikator, da du kommer til at have en stor kontaktflade til forældre, klubbens andre trænere og K-udvalget. Det er meget vigtigt, at du ser klubben som en helhed og ikke kun som en konkurrenceafdeling. Vi tror på, at en god konkurrenceafdeling skabes gennem et solidt fundament og samarbejde på tværs af de forskellige afdelinger i klubben.

Kommenter nyhed