Nyheder om dansk og international svømning

Køge Svømmeklub søger cheftræner/elitetræner

20. september 2022, AF Swimnews.dk

Køge Svømmeklub søger en cheftræner/elitetræner. Du kan læse mere om jobbet herunder, eller i klubbens jobopslag.

Køge Svømmeklub søger Cheftræner/Elitetræner

Vil du være med til at udvikle en topklub i dansk svømning med fokus på talentudvikling? Har du erfaring med at udvikle svømmere på højt nationalt og internationalt niveau og motiverer det dig at lede talentudvikling på tværs af aldersgrupper. Så har du nu muligheden for at blive Køge Svømmeklubs nye cheftræner/elitetræner og blive en central del af Køge Svømmeklubs ambitiøse udviklingsrejse.

Profil
Du er enten en erfaren cheftræner, der fra dag ét kan gå ind og tage det faglige ansvar for K-afdelingen, eller en yngre, talentfuld og ambitiøs træner, der efter en kort periode med indfasning og sparring efter behov, kan udfylde rollen.

Rolle
Du vil blive en del af klubbens stærke træner - og ledelsesteam og vi kan tilbyde et spændende og alsidigt job, hvor du som cheftræner/elitetræner vil være en del af teamet der har det overordnede ansvar for lede og videreudvikle klubbens konkurrenceafdeling. 

Kommenter nyhed