Nyheder om dansk og international svømning

Helsingør Svømmeklub søger fuldtidstræner

22. april 2022, AF Swimnews.dk

Helsingør Svømmeklub søger en fuldtidstræner. Du kan læse mere om jobbet i klubbens jobopslag.

Er du vores nye fuldtidstræner I Helsingør Svømmeklub

Helsingør svømmeklub søger en kompetent og erfaren træner på fuld tid, til at indgå i et samarbejde med klubbens øvrige trænere. Stillingen er primært som årgangstræner med en assisterende rolle hos senioreller børnesvømmere alt efter lyst og kompetencer.

Helsingør svømmeklub er en af de største svømmeklubber i Danmark og har en bred vifte af tilbud, der alle omhandler svømning og vand. Vi er en eliteklub, der vægter bæredygtige resultater og trivsel blandt svømmere såvel som medarbejdere. Du kommer til at indgå i et erfarent og kompetent trænerteam, hvor sparring og læring er i højsædet. Der er udover dig, tilknyttet to fuldtidstrænere og 8-10 deltidstrænere i konkurrenceafdelingen. Derudover har klubben en administration bestående af to fuldtidsansatte som varetager svømmeskolen og udviklingen af breddeafdelingen. 

Kommenter nyhed