Nyheder om dansk og international svømning

A6 JGI - Swim søger ny svømmeskoleleder

23. april 2022, AF Swimnews.dk

A6 JGI - Swim søger en ny svømmeskoleleder. Du kan læse mere om jobbet herunder, eller i klubbens jobopslag.

Vi søger en ny svømmeskoleleder til vores dejlige klub, A6 JGI-Swim, da vores nuværende desværre er på vej på velfortjent pension.

Svømmeklubben A6 JGI-Swim er en svømmeklub med ca. 1.000 medlemmer og hører til i Jyllinge svømmehal. Klubben har også en konkurrenceafdeling der er en del af startfællesskabet A6 - Swim Team sammen med to andre svømmeklubber. Denne del kører i et selvstændigt set-up.

Du skal, som ny svømmeskoleleder, have fuld fokus på svømmeskolen, hvor du får ansvaret for en svømmeskole med en bred vifte af tilbud og hvor værdigrundlaget er at skabe glæde og tryghed via leg, læring og udvikling. Du vil blive leder for en gruppe motiverede svømmeinstruktører, der, i fællesskab, yder deres bedste for klubben og vores medlemmer. Du skal, ud over at være leder med administrative opgaver, også stå på kanten som instruktør for dine egne hold. 

Kommenter nyhed